obec - městys - město
statutární město - kraj
hlavní město Praha - stát
právnické osoby samosprávy a státu

Starosta láká do města ošklivky

19. srpna 2008

AUSTRÁLIE
SYDNEY Svobodní muži v hornickém městě Mount Isa v australském vnitrozemí se mohou cítit trochu osamělí - je tu totiž nedostatek žen.

A tak tamní starosta John Molony přišel s neotřelým řešením - navrhl přivábit do městečka příslušnice něžného pohlaví, které krásy příliš nepobraly, píše agentura AP.

Nyní se ale Molony stal kvůli svým výrokům otištěným v místním tisku terčem ostré kritiky. „Protože tu připadá pět chlapíků na jednu dívku, navrhuji, abychom se poohlédli po ošklivkách a požádali je, aby přesídlily do Mount Isa," řekl. Dodal ještě, že mnohé ženy, které už v tomto městě ve státě Queensland žijí, se zdají být šťastné.
Starostova slova, která v sobotu otiskl list Townsville Bulletin, pobouřila městské ženy, podnítila rozlícené internetové debaty a sklidila kritiku místní obchodní komory. Situace možná není až tak strašná, jak ji nastínil Molony. Podle sčítání obyvatel z roku 2006 tvoří muži asi 52,6 procenta zhruba dvacetitisícové městské populace. A několik tamních žen se dalo slyšet, že mezi příslušníky silného pohlaví v Mount Isa není příliš „skvostů".

Autor: z tisku Čas vydání: 03:48 05.10.2009